Kim ja tu jestem

    Na tej stronie gremialnie występuję we wszelkich swych postaciach. Nie chciałabym uchodzić za człowieka renesansu - bo wtedy nie było Internetu. Od bardzo dawna żyję sobie tak-jakby człowiek XXI wieku. Dla uproszczenia - utrzymuję się przy życiu pracując jako nauczycielka (sama z trudnością w to wierzę)
     Nauczam głównie przedmiotów: plastyka, informatyka, technika.
     Jestem nauczycielem dyplomowanym w 2003r, za teczkę komisja dała mi maksymalną ilość punktów bez jednego, a podwyżka poborów nie zrównoważyła jeszcze kosztów użytego do dyplomowania papieru i toneru.
     Prowadziłam kółka zainteresowań - Koło Plastyczne, Koło Origami, Koło Komputerowe - obecnie niestety prawie w zaniku.
     Organizuję szkolne konkursy plastyczne - Konkurs "Zaprośmy Anioły do Szkoły", Konkurs na Szopkę Betlejemską, Konkurs - Pisanka, i inne.
     Organizuję i współpracuję przy imprezach szkolnych: akademiach, przedstawieniach, apelach, koncertach i konkursach. Corocznie wspólnie z siostrą katechetką przygotowuję Jasełka. Współorganizuję corocznie Festyn Szkolny, przygotowuję wystawy i ekspozycje różnych prac i osiagnięć dzieci, organizuję Aukcję prac plastycznych dzieci. Współorganizuję Kiermasz Adwentowy. Współpracuję z Samorządem Szkolnym - Sekcją dekoratorską. Przygotowuję przedsięwzięcia reklamowe, oprawę plastyczną, ogłoszenia i plakaty. Opiekuję się uczniem zdolnym, przygotowuję uczniów do szkół artystycznych. Współtworzę szkolny program wychowawczy, współpracuję z pedagogiem szkolnym. Opiekuję się uczniem mającym trudności w nauce.
     Zajmuję się w szkole promocją informatyki. Opracowałam i wdrożyłam Szkolny Plan Rozwoju Technologii Informacyjnej. Doprowadziłam do zdobycia najnowocześniejszych sprzętów i pomocy dydaktycznych dla szkoły. Prowadzę 40-godzinne kursy komputerowe dla nauczycieli w ramach akcji INTEL - Nauczanie Ku Przyszłości. Społecznie udzielałam rad i pomocy w zakresie informatycznym i artystycznym. Społecznie opiekuję się szkolnym sprzętem informatycznym i stale podnoszę swe kwalifikacje w zakresie informatyki. Społecznie prowadzę szkolny serwis internetowy wg swojego pomysłu.


    Przygotowanie zawodowe
     Zainteresowania mam głównie artystyczne i techniczne. Pracuję i tworzę posługując się komputerem.
    Mam liczne publikacje, felietony, autorskie innowacyjne scenariusze lekcji, projekty edukacyjne, modyfikacje programowe, koncepcje korelacji miedzyprzedmiotowych. Tworzę także drobne formy literackie. Staram się być zaangażowana twórczo w wielu dziedzinach - maluję pastele, akwarele, rysuję, rzeźbię, fotografuję, opracowuję szkolne technologie wytwarzania batiku, origami, masy solnej, papieroplastyki, modelowania, witrażu, opracowuję nowe techniki twórcze, zwłaszcza na potrzeby edukacyjne.
     Nadal mam kontakt z zawodem projektanta - architekta, ostatnio opracowałam kilka projektów rozbudowy domów jednorodzinnych. Byłam konsultantem do spraw architektury i urbanistyki w Społecznym Komitecie Budowy Krzyża Milenijnego w Zielonce.
     Lubię muzykować, gram biegle na fortepianie, flecie prostym, trochę na innych instrumentach. Najbardziej lubię grać utwory Fryderyka Chopina, szczególnie mazurki i walce. Lubię także improwizować, próbuję jazzu.
     Opublikowałam kilka stron internetowych oraz tę właśnie.
Różności z wywiadu

autor: Anna Rozalska

do strony głównej